5 kroków do jędrnej skóry

19 lutego 2019

Wiele z nas boryka się problemem wiotkiej skóry ud, pośladków lub brzucha. Bardzo często problem ten pojawia się po ciąży, lub w przypadku dużej utraty kilogramów. Jak przywrócić jędrność i piękny wygląd naszej skóry? Są na to skuteczne oraz sprawdzone sposoby, które zebraliśmy dla Ciebie w tym artykule.

Podstawą jest odpowiednia i regularna pielęgnacja. Jeśli codziennie poświęcimy pięć minut naszej skórze, nie trzeba będzie długo czekać na efekty.

Krok 1. ZŁUSZCZANIE

Sposobów pilingowania ciała jest kilka. Można używać specjalnie przygotowanych do tego kosmetyków, lub przyrządzić piling samemu, używając do tego np. soli do kąpieli. Regularne stosowanie tego typu kosmetyków wyraźnie wygładzi skórę, umożliwi lepsze wchłanianie kosmetyków pielęgnacyjnych, a także pobudzi krążenie dzięki okrężnym ruchom masującym. Przy wyborze kosmetyku należy zwrócić baczną uwagę na to, czy drobinki złuszczające są pochodzenia naturalnego.

Krok 2. NAWILŻANIE

Stopień nawilżenia ma znaczący wpływ na stan naszej skóry. Pamiętaj o tym, że skóra znajduje się na ostatnim miejscu w hierarchii zapotrzebowania na wodę w Twoim organizmie, dlatego jeżeli nie będziesz pił odpowiednio dużo wody, odczujesz to bardzo szybko w wyglądzie skóry. Przy zmiennych warunkach zewnętrznych, częstej zmianie temperatur, warto stosować także ‘pomoc’ z zewnątrz w postaci kremów i balsamów.

Krok 3. MASOWANIE

Najlepsze są techniki łączone. Czyli oprócz pielęgnacji w domu, warto chodzić na masaże do gabinetu. Skórę masujemy co kilka dni, najlepiej przez kilkanaście minut, do pół godziny. Taki zabieg pomoże nam rozbić komórki tłuszczowe, a także poprawić mikrokrążenie. Bardzo ważna jest systematyczność- masaż wykonywany raz w tygodniu, lub rzadziej znacznie wydłuży okres oczekiwania na efekty.

Krok 4. HARTOWANIE

Metoda stara jak świat, którą polecają nawet nasze babcie. Skórę ujędrnia naprzemienny natrysk: raz ciepłą, raz zimną wodą (pod warunkiem, że nie masz problemu z cerą naczynkową). Hartowanie skóry poprawia jej ukrwienie, w związku z czym tkanka łączna lepiej pracuje i znacznie lepiej wygląda.

Krok 5. RUCH

Nie ma nic lepszego na poprawę wyglądu naszej skóry niż systematyczny ruch. Tkanka mięśniowa jest niezbędna, by sylwetka była mocna, a skóra napięta i jędrna. W zasadzie dobra będzie każda forma aktywności fizycznej – ćwiczenia w pojedynkę (bieganie, pływanie, jazda na rowerze, jogging) czy gry zespołowe (tenis, siatkówka, koszykówka, ping-pong). Możesz również zapisać się na fitness, siłownię albo ćwiczyć w domu- internet pełen jest darmowych treningów z których możesz skorzystać.
Pamiętaj również, że regularna aktywność fizyczna sprawi, że tempo przemiany materii będzie ciągle na wysokim poziomie, co jest niezbędne, aby utrzymać efekty odchudzania i cieszyć się szczupłą sylwetką.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

KONTAKT

OSTATNIE WPISY

MENU

POLITYKA PRYWATNOŚCI

Nasza strona używa ciasteczek dla lepszego działania, zgodnie z Polityką Prywatności.

© 2024 Centrum ERATO