Endermologia- na czym polega?

19 lutego 2020

Na pewno słyszałaś o tym zabiegu, lub obiło Ci się to słowo o uszy. Endermologia. Ale co to znaczy? Tym wpisem chcemy przybliżyć Ci w prosty sposób zalety tego zabiegu, i wyjaśnić, dlaczego tak wiele o nim opowiadamy. Dowiesz się jakimi technologiami działamy na Twoje ciało, jak wygląda przebieg samego zabiegu, kiedy zobaczysz efekty oraz jak długo będą się one utrzymywać.

Na czym dokładnie polega zabieg?

Jest to zdecydowanie najskuteczniejsza, bezinwazyjna metoda redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej. Pozwala na zmniejszenie obwodów ciała w bardzo krótkim czasie nawet o kilka centymetrów.

Zabieg redukuje obwody ciała oraz zwalcza cellulit. Nasza Endermologia to połączenie czterech najnowocześniejszych technologii w zabiegach na ciało tj. masaż w podciśnieniu, masaż mechaniczny, RF – fala radiowa i laser biostymulujący IR. Urządzenie mobilizuje wszystkie procesy niezbędne do spalania tkanki tłuszczowej i walki z cellulitem. Redukcja polega na zmniejszeniu powiększonych komórek tłuszczowych (adipocytów). Ich zbyt duża wielkość odpowiada za zaburzony przepływ w naczyniach krwionośnych i limfatycznych, gorsze przewodzenie tkanki nerwowej oraz utratę elastyczności skóry.

Mówiąc prościej, pozbędziesz się podskórnej tkanki tłuszczowej, która jest przyczyną cellulitu, złego wyglądu skóry oraz braku jędrności.

Jak wygląda przebieg zabiegu?

Zabieg trwa około 20 minut na każdą partię ciała. Od Ciebie zależy, czy będziemy pracować na poprawą brzucha, ud, pośladków, czy ramion. Wykonujemy zabieg na każdej partii ciała, pod warunkiem, że jest ona dostatecznie ,,duża” by móc operować głowicą zabiegową. Jednak najczęściej wybierane są obszary brzucha, ud i pośladków.

Do każdej klientki dobieramy odpowiednie parametry zabiegu- poziom zasysania, szybkość wałków rolujących oraz natężenie lasera oraz fal RF. Przy pierwszym zabiegu parametry zawsze są niższe, tak aby przyzwyczaić skórę. W trakcie zabiegu dodatkowo doprecyzowujemy ustawienia, aby osiągnąć zadowalający efekt.

Sam zabieg polega na wykonywaniu masażu głowicą zabiegową. Przy każdej partii ciała powtarzamy określone ruchy, za każdym razem kończąc delikatną relaksacją.

Czy Endermologia jest bolesna?

To kwestia indywidualnych odczuć. Z reguły, klientki mówią, że jest to bardzo przyjemny zabieg. Jeżeli jednak ktoś ma tendencję do siniaków, czy wybroczyn – mogą się one pojawić. Bardzo ważne jest, aby w trakcie zabiegu dzielić się odczuciami, tak abyśmy mogły dokładnie dopasować poziom parametrów. Każda z nas jest inna, więc nie ma sensu porównywać się do koleżanek. Zabieg jest skuteczny wtedy, kiedy jego wykonanie jest zgodne z naszym ciałem i odczuciami.

Kiedy zobaczę efekty?

Efekty zobaczysz już po pierwszym zabiegu! Endermologia to także drenaż limfatyczny, więc wszystkie zastoje, obrzęki są niwelowane. Jeśli masz tendencję do gromadzenia wody w organizmie, poczujesz różnicę nawet kilku centymetrów mniej po jednym zabiegu. Klientki też mówią o tym, że skóra od razu jest gładsza w dotyku.

Ile serii powinnam wykonać? Czy należy to powtarzać co jakiś czas?

To zależy od efektu jaki chcesz uzyskać. Zaleca się wykonanie minimum 6 zabiegów, 2 razy w tygodniu. Po skończonej serii, dobrze jest wykonać zabieg przypominający 1 – 2 razy w roku dla utrzymania efektu i działania profilaktycznego.

W Centrum ERATO przygotowałyśmy dla Ciebie specjalne pakiety, aby zachęcić Cię do wypracowania najlepszego efektu, i wspomóc w osiągnięciu wymarzonej sylwetki. Przy zakupie całego pakietu otrzymasz:

5 zabiegów + 1 zabieg GRATIS

8 zabiegów + 2 zabiegi GRATIS

Jak długo utrzymają się efekty?

Efekty zabiegu utrzymają się nawet do pół roku, jeśli będziesz przestrzegać zaleceń po-zabiegowych. Jeśli jednak prowadzisz mało aktywny tryb życia, nieregularnie śpisz, pijesz mało wody oraz odżywiasz się niezdrowo, wtedy efekty na pewno utrzymają się krócej, ponieważ swoimi działaniami ułatwisz powrót ciała do poprzedniego stanu.

Czy muszę robić coś dodatkowo poza zabiegami?

Zdecydowanie. Bez ćwiczeń i diety zredukujemy cellulit,  wymodelujemy lekko sylwetkę,  nawet zgubimy 2-3 cm w talii, jednak efekty będą krótkotrwałe. Największe osiągnięcia mają klientki które łączą zabiegi z dietą i aktywnością fizyczną i do tego zachęcamy przez całą kurację. Idealnie jest gdy klientka przyjdzie do nas na masaż i w ciągu 2 godzin po zabiegu poćwiczy. Poprzez masaż pobudzamy komórki tłuszczowe do spalania – dodatkową aktywnością wzmacniamy ten proces.

Nie martw się jednak na zapas! Poprzez aktywność rozumiemy tutaj regularny ruch, taki jak spacer do parku, użycie schodów zamiast windy lub rower. Nie musisz od razu wykupywać karnetu na siłownię, chociaż to na pewno nie zaszkodzi. Zapytaj siebie co mogłabyś zrobić, aby wprowadzić więcej ruchu do swojego rozkładu dnia. Na pewno jest coś, co możesz zrobić, przy niewielkim nakładzie czasowym i finansowym.

Bardzo ważne jest też picie wody! Zarówno w trakcie serii zabiegowej, jak i po niej! I tutaj nie ma wymówek, woda ma znaczący wypływ na wygląd naszego ciała, skóry, ujędrnienie oraz metabolizm tkanki tłuszczowej! O to na pewno zapytamy Cię w trakcie wizyty, więc zacznij przygotowywać się już dzisiaj. (O zbawienny wpływie wody na naszą urodę napiszemy osobny tekst, ponieważ jest tego tak dużo, że nie chcemy zbaczać teraz z tematu Endermologii.)

Jakie są przeciwwskazania?

Przed każdym zabiegiem będziesz musiała wypełnić Kartę Klienta, w której przeprowadzamy dokładny wywiad pod kątem przeciwwskazań. Tutaj wypiszemy parę najczęściej występujących, abyś mogła od razu sprawdzić, czy ten zabieg jest dla Ciebie odpowiedni.

Przeciwwskazaniami do zabiegu są:
• ciąża i okres laktacji
• choroby nowotworowe
• żylaki, naczynia w miejscu zabiegowym
• rozrusznik serca
• choroby skóry
• osteoporoza
• nadwrażliwość na ciepło/światło/zaburzenia czucia
• rany
• padaczka
• nadciśnienie tętnicze, choroby serca

 

Teraz już wiesz czym jest Endermologia i jakie efekty dzięki niej osiągniesz. Mamy nadzieję, że tym tekstem rozwiałyśmy wszystkie Twoje wątpliwości i opowiedziałyśmy na pytania. Jeśli jednak jest coś, o czym nie wspomniałyśmy, napisz nam proszę komentarz, lub zadzwoń bezpośrednio do salonu, a chętnie odpowiemy na resztę pytań.

A teraz życzymy Ci pięknego dnia i do zobaczenia w ERATO!

KONTAKT

OSTATNIE WPISY

MENU

POLITYKA PRYWATNOŚCI

Nasza strona używa ciasteczek dla lepszego działania, zgodnie z Polityką Prywatności.

© 2024 Centrum ERATO