Jak walczyć ze zmarszczkami?

25 listopada 2019

Zmarszczki to nieodłączna część procesu starzenia się, samego życia, a także i genów. Chociaż wiemy, że wraz z wiekiem należy się ich spodziewać, pojawianie się niektórych nie ma nic wspólnego z metryką.

Jak więc odpowiednio pielęgnować skórę, albo co zaprzestać robić, aby była ona o wiele zdrowsza i… młoda?

1. Skończ z papierosami

To najczęstsza przyczyna pojawiania się tych niechcianych bruzd na twarzy, szyi i dekolcie. „Skóra palacza” , „poszarzała cera” – słyszałaś to już gdzieś? To wszystko wina papierosów, które wyrządzają ogromną krzywdę Naszej skórze!

2. Dbaj o zdrową dietę

Jeśli chcesz, by Twoja skóra była młoda i zdrowa, musisz pamiętać że jesteś tym, co jesz. Zbyt duża ilości cukru i produktów o wysokim indeksie glikemicznym w codziennej diecie wpływa nie tylko na Twoją wagę – może też sprawić, że wyglądasz na starszą, niż jesteś.

3. Ogranicz spożycie alkoholu

Przykładowo po całonocnym piciu alkoholu – Twoja twarz będzie wyglądała na spuchniętą i mniej świeżą z rana. Z czasem skóra straci elastyczność i z powodu niedostatecznego nawilżenia wytworzą się bruzdy.

Poza tym alkohol może mieć bardzo negatywny wpływ na poziom witaminy A, która jest dla Twojej skóry i ciała niezwykle ważnym antyoksydantem. Jest także niezbędna do regeneracji nowych komórek. Poza tym witamina A jest ogromnie istotna w procesie tworzenia się kolagenu.

4. Nie zapominaj o kremach z filtrami UV

Bardzo często o tym zapominamy, chcąc nosić piękną, brązową opaleniznę – prawda? Albo w ogóle nie wiemy, że krem z filtrem UV powinnyśmy stosować także zimą. Zimą długie promienie UVA wciąż mogą wnikać w skórę i jeśli nie stosujesz produktu przeciwsłonecznego, powodować problemy skórne: od przedwczesnego starzenia nawet po raka skóry. Ale trzeba sobie odpowiedzieć, co jest dla Nas ważne. Promieniowanie UV znacznie obniża poziom kolagenu w skórze, co powoduje szybsze pojawianie się zmarszczek. Co ważne- najlepsze filtry to 30 wzwyż!

5. Pij więcej wody

Odpowiednie nawilżenie skóry zależy nie tylko od zewnętrznego stosowania kremów, ale również zadbania o właściwy poziom nawodnienia całego organizmu. Dla zdrowego wyglądu skóry i redukcji zmarszczek należy regularnie pić wodę mineralną. (Wodę, a nie soki owocowe, czy nawet wody smakowe. Patrz punkt 2 naszej listy.)

6. Używaj kosmetyków

Oprócz stałego nawilżania i natłuszczania skóry twarzy można korzystać ze specjalnych preparatów przeciwzmarszczkowych. Najczęściej występują one w postaci kremów lub serum do twarzy i dekoltu. Zawierają one sprawdzone składniki redukujące zmarszczki i hamujące procesy starzenia. Najczęściej zawierają one takie składniki jak koenzym Q10, witaminy A, D i E, kolagen i elastynę.

7. Odwiedzaj kosmetyczkę

Skóra twarzy wymaga nie tylko codziennej pielęgnacji, ale również stosowania okresowych działań kosmetycznych i relaksacyjnych. Regularne oczyszczanie skóry, kwasy kosmetyczne, i profesjonalne zabiegi dopasowane przez wykształconą kosmetolog specjalnie do Twojej skóry sprawią, że będziesz wyglądać młodo i promiennie przez długi czas. (Niezależnie od metryczki!).

KONTAKT

OSTATNIE WPISY

MENU

POLITYKA PRYWATNOŚCI

Nasza strona używa ciasteczek dla lepszego działania, zgodnie z Polityką Prywatności.

© 2024 Centrum ERATO